Remonty kominów Profesjonalne usługi kominiarskie

Remont komina


SZLAMOWANIE

Obecnie bardzo popularną metodą uszczelnienia przewodów kominowych jest ich szlamowanie, które likwiduje nieszczelności przewodów dymowych i wentylacyjnych .

Szlamowanie polega na pokryciu wewnętrznej strony komina masą cementową odporną na działanie wysokich temperatur i wytrzymałą na ścieranie. Powinno być wykonywane w temperaturze powyżej + 3 C i najczęściej trwa 1 dzień. Komin gotowy jest do użytku po około 30 godzinach w zależności od temperatury otoczenia.

FREZOWANIE

Z naszego doświadczenia wynika, że niejednokrotnie przed wykonaniem uszczelnienia komina masą cementową lub wkładem kominowym należy go rozwiercić, żeby powiększyć jego średnicę.
Frezowanie jest sprawdzoną metodą pozwalającą na dopasowanie przekroju komina do montażu wkładu , podłączenia urządzeń grzewczych, poprawienia ciągu w kominie i skutecznego wyczyszczenia komina z zalegającej w nim sadzy, nawisów zaprawy i innych trudnych do usunięcia metodą tradycyjną nieczystości. Realizacja usługi frezowania trwa od kilku godzin do maksymalnie kilku dni, wykonywana przez wyszkolonych pracowników pozwala uniknąć zanieczyszczenia lokalu.
Jeśli poszukują państwo firmy wykonującej usługi w tym zakresie jesteśmy gotowi do współpracy.